توسعه محصول در زمین بازی

ICAMP

یکی از مشکلات موجود برای رسوخ نوآوری در صنایع و محصولات مورد استفاده در داخل کشور، ارتباط ناکارآمد صنعت و دانشگاه و عدم اطلاع این دو گروه از نیازها و خواسته­‌های دیگری است. از سوی دیگر، یکی از راهکارهای موجود، شناسایی، توانمندسازی و ارتقای فناوران مستعد، پرتلاش و با دانش توسط نهادها و سازمان­های واسط و فعال در حوزه توسعه فناوری یا انتقال دانش فنی است؛ تا قبل از مواجهه فناوران با صنعت­گران، این فناوران با زبان، خواسته‌­ها و الزامات صنعت­گران آشنا شده و مستندات مکفی و قابل دفاع را تهیه و در صورت نیاز، ارائه نمایند.

"فناوری را به کار می‌بندیم."

از جمله اهداف اصلی تاسیس مرکز صنعتی­‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) نیز رفع چالش‌­ها و کوتاه کردن مسیر انتقال فناوری‌­های ارزشمند دانشگاهی به صنایع، بوده است. در رویداد ICAMP نیز با هدفی مشابه (ایجاد زبان مشترک بین فناوران دارای محصولات فناورانه و صنعت­گران) و در ادامه برنامه‌هایی همچون چالش نوآوری و فناوری شبکه تبادل فناوری ولی با مدل عملکردی متفاوت، فرصتی برای علاقه­‌مندان فراهم گردیده تا با اتکا به استعداد و دانش فنی خود در یکی از حوزه­‌های فناوری نانو، و همچنین اکتساب مهارت‌­هایی از جمله مهارت­‌های نرم (مثلا رهبری، کار تیمی، مذاکره و …) و مهارت­‌های تخصصی (مانند انتخاب محصول مبتنی بر نیاز، طراحی ویژگی­‌های محصول براساس نیاز مشتری، الزامات مورد توجه از جنبه قابلیت تجاری­‌سازی در طراحی محصول و ….) در تولید و ارائه نمونه اولیه‌­ای از محصول با قابلیت فروش دانش فنی یا تجاری‌­سازی، موفق عمل نمایند.

به بیان صریح‌­تر، در ICAMP قرار بر آن است که بدنه اجرایی این رویداد، با برنامه­‌های آموزشی تئوری و عملی، مشاوره، حمایت­‌های مالی و …، در کنار مخاطبان باشند تا ضمن توانمندسازی مخاطبان در مهارت­‌های نرم و تخصصی، نمونه اولیه‌­ای از محصول با پتانسیل بالای تجاری­‌سازی یا با قابلیت فروش دانش فنی تولید نمایند.

نکته مهم در ICAMP آن است که در این رویداد ما از ابتدا در کنار افراد هستیم تا بتوانیم تجربه­‌ای عالی در مسیر حرفه‌­ای شدن مخاطبان و خلق دانش فنی توسط ایشان را فراهم کنیم. مهم­ترین شرط برای حضور در این رویداد، آمادگی برای یادگیری و تلاش است. با توجه به اینکه در انتهای این رویداد، قرار است خلق دانش فنی صورت پذیرد و نمونه اولیه از محصولات با قابلیت تجاری­‌سازی تولید شود، دانش و سوابق فعالیت دانشگاهی مخاطبان در یکی از حوزه­‌های فراخوان اولین رویداد ICAMP نیز از عوامل تاثیرگذار بر پذیرش افراد است.

1

در سه ماه اول از رویداد، در حین آموزش­‌های تئوری و تخصصی، افراد با توجه به سوابق علمی-پژوهشی خویش بر روی یکی از موضوعات مطرح شده در فراخوان، فعالیت می‌­نمایند و در انتهای دوره، پروپوزال خود را با کمک منتورها و مشاوران ارائه می‌دهند.

2

در مرحله دوم رویداد ICAMP، تعدادی از شرکت­‌کنندگان که سه ماه اول را با موفقیت گذرانده باشند، با توجه به رصد و ارزیابی طی دوره بر اساس نحوه عملکرد و پروپوزال ارائه شده، انتخاب می‌­گردند و در مدت زمان 9 تا 12 ماه پس از آن، با مشارکت مرکز صنعتی­‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) و شرکت توسعه بازار سام در تامین و حمایت مالی، تجهیزات و زیرساخت‌ها، مشاوره­ و منتورینگ، برای تهیه نمونه اولیه از محصول مورد نظر، تلاش می­‌کنند.

این نکته قابل ذکر است که با توجه به علاقه­‌مندی، تلاش، آموزش‌­پذیری و توانمندی افراد و محصول انتخابی توسط شرکت­‌کنندگان، خروجی این برنامه ممکن است به توسعه محصول و یا توسعه دانش فنی منجر شود و یا صرفا یک تجربه عملی در جایگاه یک نیروی تحقیق و توسعه باشد.

نحوه ثبت نام:

متقاضیان محترم لطفا رزومه‌های خود را به همراه یک فیلم دو دقیقه‌ای (که شامل معرفی خود، توانمندی‌ها و علاقه‌مندی‌های خودتان اختصاص دارد) به ایمیل زیر شده ارسال نمایید.

Cv@icampfab.com

 
 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت اصلی ICAMP مراجعه کنید.

 
 

شروع رویداد:

1 بهمن ماه

پایان فراخوان: ۲۰ دی

موضوعات و عناوین پیشنهادی:

نانو الیاف کربوکسی متیل سلولز (CMC) تولید شده به روش الکتروریسی به منظور استفاده در صنایع غذایی

نانو الیاف کربوکسی متیل سلولز (CMC) تولید شده به روش الکتروریسی به منظور استفاده در صنایع غذایی

حوزه صنعتی: مهندسی صنایع غذایی، صنایع شیمی

سفیدکننده نانوساختار قابل استفاده در پیش فرایند رنگ‌آمیزی مو

سفیدکننده نانوساختار قابل استفاده در پیش فرایند رنگ‌آمیزی مو

حوزه صنعتی: شیمی، صنایع آرایشی و بهداشتی

فیلتر مایعات دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مبتنی بر نانوالیاف

فیلتر مایعات دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مبتنی بر نانوالیاف

حوزه صنعتی: فیلتراسیون مایعات 

پایه سرامیکی مبدل‌های کاتالیستی انواع خودرو با استفاده از فناوری نانو

پایه کاتالیزور سرامیکی انواع خودرو

حوزه صنعتی: مهندسی مواد، مهندسی خودرو، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی

افزودنی های نانوساختار به منظور ایجاد خاصیت کندسوزی در محصولات پلیمری

افزودنی های نانوساختار به منظور ایجاد خاصیت کندسوزی در محصولات پلیمری

حوزه صنعتی: صنایع پلیمر و قطعات پلیمری، روکش‌های پلیمری کابل‌ها، الیاف مصنوعی با بنیان پلیمر مصنوعی و …

سامانه پلاسمایی کاهش دهنده میزان آلاینده های میکروبی در سردخانه‌های صنعتی

سامانه پلاسمایی کاهش دهنده میزان آلاینده های میکروبی در سردخانه‌های صنعتی

حوزه صنعتی: مواد غذایی، حمل‌ونقل، صادرات

تولید دستگاه پردازشگر پلاسما مناسب برای آماده سازی و افزایش کارایی بذرهای مورد استفاده در کشاورزی

تولید دستگاه پردازشگر پلاسما مناسب برای آماده سازی و افزایش کارایی بذرهای مورد استفاده در کشاورزی

حوزه صنعتی: کشاورزی، باغداری

محلول ایجاد خاصیت خود تمیزشوندگی شیشه

محلول ایجاد خاصیت خود تمیزشوندگی شیشه

حوزه صنعتی: صنایع ساختمانی، سلولهای خورشیدی و خودرو